Slováci boli úspešní v KHL

24.10.2012 Celý región

Moskva 24. októbra (TASR) - Slovenský útočník Tomáš Záborský sa jedným gólom podieľal na stredajšom víťazstve Avangardu Omsk na ľade Viťaza Čechov 3:1 v rámci stredajšieho programu Kontinentálnej hokejovej ligy. Záborský v 30. minúte vyrovnal na 1:1 a odštartoval obrat v dueli.

Po dve asistencie zaznamenali kapitán Spartaku Moskva Branko Radivojevič a jeho spoluhráč Štefan Ružička pri vysokom domácom víťazstve nad posledným tímom súťaže Avtomobilistom Jekaterinburg 6:1.

Hetrikom sa blysol Michail Varnakov, ktorý zariadil jednoznačný triumf Torpeda Nižnyj Novgorod nad lídrom celej KHL a obhajcom Gagarinovho pohára Dinamom Moskva 4:0.

Z triumfu sa tešil aj obranca Donbassu Doneck Peter Podhradský, ktorý prispel k domácej výhre nad Magnitogorskom 4:3 po predĺžení gólom a asistenciou. Jeho spoluhráč Jaroslav Obšut zaznamenal jednu gólovú prihrávku. Hetrikom sa v domácom drese prezentoval Ruslan Fedotenko, ešte o bod viac nazbieral Alexej Ponikarovskij, ktorý prihrával na všetky štyri góly Donbassu.

sumáre:

Severstaľ Čerepovec - Barys Astana 3:2 pp a sn (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 3. Kiselevič, 46. Gimbatov, rozh. nájazd Bergfors - 17. Gavrilin, 49. Bochenski

Torpedo Nižnyj Novgorod - Dinamo Moskva 4:0 (1:0, 3:0, 0:0)
Góly: 7. Thornberg, 28. Varnakov, 34. Varnakov, 38. Varnakov

Viťaz Čechov - Avangard Omsk 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Góly: 25. Černov - 30. ZÁBORSKÝ, 35. Nikitin, 48. Pivcakin

Spartak Moskva - Avtomobilist Jekaterinburg 6:1 (4:0, 0:1, 2:0)
Góly: 8. Mamkin (RADIVOJEVIČ), 16. Lewandowski, 17. Žukov, 17. Želdakov (RUŽIČKA), 50. Medvedev 60. Petrov (RADIVOJEVIČ, RUŽIČKA) - 29. Jemelejev

Lokomotiv Jaroslavľ - SKA Petrohrad 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
Góly: 10. Guskov, 11. Guskov - 14. Dallman

Donbass Doneck - Metallurg Magnitogorsk 4:3 pp (0:1, 3:1, 0:1 - 1:0)
Góly: 23. Fedotenko (OBŠUT), 27. PODHRADSKÝ, 38. Fedotenko, 65. Fedotenko (PODHRADSKÝ) - 12. Malkin, 39. Kuľomin, 60. Mozjakin

Dinamo Minsk - Jugra Chanty-Mansijsk (0:0, 1:2, 1:1)
Góly: 34. Stapleton, 42. Irgl - 24. Jacenko, 35. Bočarov, 57. But